POPIS LEKCÍ

Připravili jsme pro Vás nové skupinové lekce, jejich aktuální rozpis naleznete zde na naší webové stránce a Facebookové stránce: Fitness Fontána Přelouč, kde můžete sledovat aktuální dění a případné změny v programu.

Při první návštěvě u nás máte nyní jakoukoliv lekci zdarma, Vámi zvolenou skupinovou lekci si můžete rezervovat na tel. čísle 777 300 100 nebo přes rezervační formulář. Pro objednání on-line je třeba mít zakoupenou permanentku, nebo složený kredit 100 Kč. Poprvé si tedy hodinu zamluvte telefonicky, mailem či zprávou přes Facebook.

Aktuální nabídka skupinových lekcí:

FITBELLY

Nový cvičební program spojený s hypopresivní technikou, který  aktivuje hluboký stabilizační systém – HSS a intenzivně pracuje s bránicí, která se protahuje a uvolňuje. Tento program odstraňuje bolesti zad, zužuje obvod pasu a zpevňuje pánevní dno spolu s vnitřními svaly břišními. Dochází k uvolňování meziobratlových plotének a protažení páteře, jež vede ke korekci držení těla vrací HSS do rovnováhy. Toto cvičení je také účinnou rehabilitací diastázy a prevencí všech typů proplasů a navíc při něm dochází k prevenci a léčbě inkontinence a rekuperace po porodu.

BODYSTYLING

Je kombinací klasického aerobiku a posilování a rovnoměrně zpevňuje a formuje postavu. Aerobic slouží k zahřátí v úvodní části lekce a druhá část je věnována posilování. Tempo se střídá podle toho, které svalové skupiny  se zrovna procvičují, přičemž by se měly periodicky střídat svaly horních a dolních končetin, aby nedošlo ke svalové nerovnováze. Je ale také možné zaměřit se pouze na problémové partie – stehna, hýždě a břišní svaly.

BOSU BODY

Také rovnoměrně zpevňuje a formuje postavu a zapojuje hluboký stabilizační systém. Kombinuje aerobní cvičení na balanční pomůcce, které slouží k zahřátí v úvodu lekce. Druhá část je posilovací, opět s využitím bosu a dalších pomůcek. Obě lekce jsou zakončeny důkladným protažením celého těla.Zaměření lekce: komplexní balanční cvičení pro lepší kondici a zpevnění středu děla, funkci svalů i spalování tuků, vhodné pro začátečníky i pokročilé. Výborný trénink pro sportovce!

TRAMPOLÍNKY

Dynamika praktické lekce je podtržena taneční hudbou s minimem choreografických celků – i proto je každá lekce snadno zvládnutelná pro ženy i muže a téměř každého člověka bez zdravotního omezení. Lekce jsou zaměřeny na stabilitu, koordinaci, vzpřímené držení těla, sílu a výbušnost s minimem přestávek, probíhající celé v aerobním pásmu pro co nejefektivnější spalování tukové složky. Jedná se o zábavné a dynamické cvičení, vhodné pro každého.

KALANETIKA

Kalanetika je relativně prosté cvičení, jehož cílem je zpevnění a zformování postavy. Na rozdíl od např. kulturistiky není zaměřena na nárůst svalové hmoty. Cvičení je založeno na cíleném posilování a protahování svalů. Jedna hodina v týdnu je věnována posilování s pomůckami a druhá posilování s vlastní váhou těla.  Cvičení je vhodné i pro začátečníky.

JÓGA

Cvičení jógy by mělo působit nejen na tělo, ale i na mysl a vědomí.  V našem podání  je jóga propracovaným systémem tělesných cvičení a očistných technik, které mají posilující  a zároveň protahující účinky a pomáhají udržet tělo zdravé a v dobré kondici. Každý z cviků vyžaduje maximální soustředění na správné a plynulé provedení a tím se mysl odpoutává od každodenních stresů. Navíc pomocí dechových cvičení učí Jóga pracovat s jemnou energií – pránou

VELKÉ MÍČE

Cvičeni na míčích nezatěžuje velké kořenové klouby a je proto vhodné i pro klienty s bolestí zad. Lekce se skládá z dynamických cviků a posilování. Cvičení je vhodné pro začátečníky i pokročilé cvičence.