POPIS LEKCÍ

Připravili jsme pro Vás nové skupinové lekce, jejich aktuální rozpis naleznete zde na naší webové stránce a Facebookové stránce: Fitness Fontána Přelouč, kde můžete sledovat aktuální dění a případné změny v programu.

Při první návštěvě u nás máte nyní jakoukoliv lekci zdarma, Vámi zvolenou skupinovou lekci si můžete rezervovat na tel. čísle 777 300 100 nebo přes rezervační formulář. Pro objednání on-line je třeba mít zakoupenou permanentku, nebo složený kredit 150 Kč. Poprvé si tedy hodinu zamluvte telefonicky, mailem či zprávou přes Facebook.

Aktuální nabídka skupinových lekcí:

HATHA JÓGA

Hatha jóga je dynamičtější než Jemná jóga, především střední část lekce. Úvodem nechybí dechové techniky a protažení těla. Po důkladném protažení a zahřátí již následuje dynamičtější část, která zahrnuje posílení hlubokého stabilizačního systému a posilování jednotlivých částí celého těla. Závěrem této lekce je krátká relaxace. Tato hodina není vhodná pro těhotné.

JÓGA PRO ZDRAVÁ ZÁDA

Lekce je určena pro začátečníky i pro mírně pokročilé. Budou zde prováděny pozice ke správnému zapojení HSSP, k napravení nevhodného pohybového stereotypu a k uvolnění svalů zad v jednotlivých ásanách. Cvičíme za pomoci jednotlivých pomůcek jako jsou jógové bločky, pásky na protažení a deky na vypodložení kolen.
Tato lekce vás naučí, jak efektivně zapojovat a posílit střed těla (HSSP – Hluboký stabilizační svalový systém páteře), jak protáhnout a uvolnit svaly zad v jednotlivých ásanách a jak napravit nevhodné pohybové stereotypy. Dozvíte se, jak cvičit pokud vás provázejí bolesti zad a na co si dávat pozor, abyste si neublížili.

JEMNÁ JÓGA

Jemná jóga je zaměřena na protažení, rozhýbání kloubů a protažení zad. Podporuje správné držení těla, harmonizuje mysl a dech. Lekce je vedena v klidném tempu, jemnou odlehčenou formou. Důraz je kladen na správné provádění jednotlivých pozic a proto používáme pomůcky – jógové bločky, pásky na protažení a deky na vypodložení nebo závěrečnou relaxaci.  Lehce a bez napětí budeme přecházet do pozic a veliký důraz bude kladen na správný nádech a výdech. Nenásilným způsobem si tak uvědomíme důležitost dechu a sílu přítomného okamžiku. Tato lekce je vhodná pro těhotné, pro seniory i pro všechny klienty se sníženou pohyblivostí.

TANCEM K SOBĚ

Aneb „tancuj jako ty, ne jako někdo jiný“. Jedná se o tanec, kde nikdo nezná kroky, ani lektorka. Nejde o to, aby to „nějak vypadalo“, jde o autentický pohyb, abyste tančili sebe a své vnitřní vedení. Pohyby vyvstávají spontánně z přítomného okamžiku, z momentálního rozpoložení těla, mysli, duše. Tanec má různá jména – intuitivní, spontánní, vědomí, svobodný, improvizovaný. Mým záměrem je vytvořit bezpečný prostor, kde se můžeme uvolnit a vypnout všechna musíš a nesmíš, rozpustit je v tanci a probudit se v MOHU. Mohu cítit své tělo, mohu nechat vyvstat jakékoli emoce a pocity a projevit je skrze svobodný pohyb. Laskavě a něžně, divoce a vášnivě, a možná až do bodu klidu, kde můžeme mysl odevzdat do ticha a užít si čisté bytí.

FITBELLY

Nový cvičební program spojený s hypopresivní technikou, který  aktivuje hluboký stabilizační systém – HSS a intenzivně pracuje s bránicí, která se protahuje a uvolňuje. Tento program odstraňuje bolesti zad, zužuje obvod pasu a zpevňuje pánevní dno spolu s vnitřními svaly břišními. Dochází k uvolňování meziobratlových plotének a protažení páteře, jež vede ke korekci držení těla vrací HSS do rovnováhy. Toto cvičení je také účinnou rehabilitací diastázy a prevencí všech typů proplasů a navíc při něm dochází k prevenci a léčbě inkontinence a rekuperace po porodu.

BODYSTYLING

Je kombinací klasického aerobiku a posilování a rovnoměrně zpevňuje a formuje postavu. Aerobic slouží k zahřátí v úvodní části lekce a druhá část je věnována posilování. Tempo se střídá podle toho, které svalové skupiny  se zrovna procvičují, přičemž by se měly periodicky střídat svaly horních a dolních končetin, aby nedošlo ke svalové nerovnováze. Je ale také možné zaměřit se pouze na problémové partie – stehna, hýždě a břišní svaly.

BOSU BODY

Také rovnoměrně zpevňuje a formuje postavu a zapojuje hluboký stabilizační systém. Kombinuje aerobní cvičení na balanční pomůcce, které slouží k zahřátí v úvodu lekce. Druhá část je posilovací, opět s využitím bosu a dalších pomůcek. Obě lekce jsou zakončeny důkladným protažením celého těla. Zaměření lekce: komplexní balanční cvičení pro lepší kondici a zpevnění středu děla, funkci svalů i spalování tuků, vhodné pro začátečníky i pokročilé. Výborný trénink pro sportovce!

KALANETIKA

Kalanetika je relativně prosté cvičení, jehož cílem je zpevnění a zformování postavy. Na rozdíl od např. kulturistiky není zaměřena na nárůst svalové hmoty. Cvičení je založeno na cíleném posilování a protahování svalů. Jedna hodina v týdnu je věnována posilování s pomůckami a druhá posilování s vlastní váhou těla.  Cvičení je vhodné i pro začátečníky.

JÓGA

Cvičení jógy by mělo působit nejen na tělo, ale i na mysl a vědomí.  V našem podání  je jóga propracovaným systémem tělesných cvičení a očistných technik, které mají posilující  a zároveň protahující účinky a pomáhají udržet tělo zdravé a v dobré kondici. Každý z cviků vyžaduje maximální soustředění na správné a plynulé provedení a tím se mysl odpoutává od každodenních stresů. Navíc pomocí dechových cvičení učí Jóga pracovat s jemnou energií – pránou